YASKAWA JEPMC-CP200 JEPMCCP200 CPU Module
MOORE AUTOMATION LIMITED
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : YASKAWA
Model Number : JEPMC-CP200
Certification : CO.CQ
Place of Origin : JAPAN
MOQ : 1
Price : inquiry
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10 pieces a day
Delivery Time : today
Packaging Details : new and original with factory sealed
Manufacture Year : 2020
Con 6DS1311-8AEtrol System : JEPMC-CP200
Application : Nuclear Power Plant
lead time : in stock
description : YASKAWA
Weight : 4lbs
Contact Now
Brand/Manufacturer YASKAWA/JAPAN
Part Number
JEPMC-CP200
Alternate Part Number
JEPMC-CP200
Description CPU Module
Dimennsions 10.1cm x 8.4cm x 15.4cm
Weight
0.88kg
Product Details
Improved the motor waterproofing protection structure to IP67. (At the time of using Σ-7 cable)
Improved the motor encoder resolution to 24 bit.
Improved the speed frequency response. SGDM/SGDH/SGDJ: 400Hz ⇒ SGD7S: 3.1kHz
Made changes to support pulse string command input frequency of 4Mpps.
However, it is 200 kHz if connected to open corrector output.